Jälleenmyyjät

Alla luettelo tämän tuotemerkin tuotteita myyvistä myymälöistä. Valikoimat vaihtelevat myymälöittäin. Kaikkia tuotemerkin tuotteita ei välttämättä ole esillä jokaisessa luettelossa mainitussa myymälässä.

Erikoisliikkeet

Alajärvi

MP Kello ja Kulta, www.hippu.fi/

Espoo

Kehäkulta, Helsingintie 2
Kulta Alberga, Läkkisepänkuja 3
Kulta-aika, www.kulta-aika.fi

Eura

Euran Kultalampi, Satakunnankatu 20

Forssa

Forssan ase ja retkeily, Opintie 2, www.forssanasejaretkeily.fi
Hannun kello, www.hannunkello.palvelee.fi
Koru- ja kuvapiste, Kutomon kauppakeskus

Hamina

Urheilu-Illi, Puistokatu 6

Hanko

Kultaseppä Lagerroos, Vuorikatu 15-17

Haukipudas

Kelloliike Kylmäaho, www.kelloliikekylmaaho.fi

Heinola

Rauta Juurikkala, www.rauta-juurikkala.fi

Helsinki

Aika-Asema, c/o Stockmann Aleksanterinkatu 52 B
Intersport Megastore Mikonkatu, Mikonkatu 7
Itäkeskuksen korupiste, 1. krs (liiketila 150B)
Jalometallisepänpaja Claes Nyström, Korkeavuorenkatu 41, www.claesnystrom.com
Lasanic, Fabianinkatu 29, www.lasanic.com
Life Nutrition, Eteläesplanadi 12
Lintuvaruste, www.birdlife.fi/lintuvaruste
Marinea, www.marinea.fi
MEB Kamppi, www.meb.fi
MyGoodKnife, Mannerheimintie 52, https://mygoodknife.com/fi/
Rautamies, Siltasaarenkatu 4
Scandinavian Outdoor, Yrjönkatu 29, www.scandinavianoutdoor.fi
Schröder, Unioninkatu 23, www.shcroder.fi
Varuste.net, Ruosilankuja 3, www.varuste.net

Huittinen

Kello- ja Kultaliike HelmiHelena Oy, Risto Rytin katu 24, www.helmihelena.fi

Hyvinkää

Kassatalon Kuvapörssi, Kauppalankatu 2, www.kpfoto.fi

Hämeenlinna

Kellokeskus Laine, www.kellokeskuslaine.fi
Profish Hämeenlinna, Hallituskatu 8

Iisalmi

Kello & Kulta Lyytikäinen, www.lyytikainen.fi
Kello & Kulta Lyytikäinen, www.lyytikainen.fi

Imatra

Piilin Kello ja Kulta, Vuoksenniskantie 78 B, http://www.piilinkellojakulta.com/

Inkoo

Inkoon Kello ja Kulta, Ola Westmanin puistotie 9

Joensuu

Joensuun Erä-Urheilu, Kauppakatu 18
Kelloliike Ilmakangas, www.ilmakangas.fi
Sportia Joensuu, Kauppakatu

Joutsa

Kello- ja Kultaliike Honkapää, Länsitie 7, Liikekeskus

Joutseno

Joutsenon Pyörä & Urheiluliike, Saimaantie 4

Jyväskylä

Timanttiset Vehmas, Vasarakatu 29

Kankaanpää

Kello ja Kultaliike Jukka Rajala, Keskuskatu 32

Karjaa

Kesport Karjaa, Kauppiaankatu 3

Katinala

Turvatoimi Markku Huumarsalo, Katinalantie 31, www.turvatoimi.fi

Kauninainen

Kauniaisten Kello ja Kulta, Promenadi 1

Kellokoski

Koskikello, Vanha valtatie 208

Kemi

Kulta- ja Hopeasepänliike Teemu Ypyä, www.typya.fi

Kerava

Kelloliike T. Soikkeli, Kauppakaari 8
Polkupyöräkorjaamo P. Lundberg, Asemanaukio 7

Kirkkonummi

Kirkkonummen Varaosa, Munkinkuja 4, www.kivaa.fi

Kitee

Kiteen Kello & Kulta, Kiteentie 16

Kittilä

Kaamos-Sport, www.kaamossport.fi

Kiuruvesi

Kiuruveden Näkökulma, Kiuruvesi 1

Kokemäki

Passin Kello ja Kulta, Tulkkilantie 24

Kokkola

Palkinto-Koivio, www.palkinto-koivio.fi

Kolari

Neste Kolari, Muoniontie 3

Kotka

Karhulan Helmi, Etelä-Karjalantie 5, www.karhulanhelmi.fi
Kello ja Kulta Pakkanen, www.koruverkko.fi

Kouvola

Erjon Kello, Päätie 16, www.erjonkello.fi
Intersport Kouvola, Kävelykatu Manski

Kuhmoinen

Kelloliike Matti Piili, www.kelloliikepiili.com

Kuopio

Kuopion Kello ja Kulta, Haapaniemenkatu 18
Maken Pyydys, www.makenpyydys.fi

Kurikka

Sportia Kurikka, Laulajantie 7

Kyrö

Kyrön Kulta-Kello Oy, Kyröntie 35a, https://www.kyronkultakello.fi/index-fi.html

Lahti

Security Store, www.securitystore.fi

Lapinlahti

Jyrkkänen, Linnansalmentie 10, www.jyrkkanen.fi

Lappeenranta

Intersport Lappeenranta, Hiessillankatu 5
K-Rauta Lappeenranta, Tullitie 2-4
MyGoodKnife, Valtakatu 52, https://mygoodknife.com/fi/
Suomen Kultakello Oy, Valtakatu 36, www.suomenkultakello.fi

Lapua

Kesport Lapua, Poutuntie 9

Lempäälä

Diamond Park, Ideaparkinkatu 4

Lohja

Kelloliike Rantanen, Kauppakatu 16, www.kelloliikerantanen.fi
Lohjan Kultakaksikko, Laurinkatu 46

Loimaa

Kelloliike J. Mäkelä, www.kelloliikejmakela.fi

Loviisa

Kello ja Kulta Karvonen, Kuningattarentie 11, Kauppakeskus Galleria

Mikkeli

Kelloliike V.Pylvänäinen Oy, Porrassalmenkatu 25, http://kelloliikepylvanainen.fi/fi/
Patikka Mikkeli, Savilahdenkatu 10 , www.patikkamikkeli.fi

Mäntsälä

Kelloliike Kandelin, Keskustie 11

Mänttä

Markun Kello ja Koru, www.markunkellojakoru.fi

Mäntyharju

Kaukolan Laatu Tmi, 0400159891, http://www.kaukolanlaatu.com/

Naantali

Naantalin Hopeapaja, Luostarinkatu 21

Nummela

Hiidenkello, Keskikuja 4 , Eroittajan Liiketalo

Oulu

Kellosepänliike Ikäheimo, Isokatu 39
Turun Kultaseppä, Kauppurienkatu 10, www.turunkultaseppa.fi

Outokumpu

Veitsivakka, Kummunkatu 12

Parainen

Kelovee Oy, Kauppiaskatu 16, https://www.kelovee.fi/

Pieksämäki

Kenkä-Masa, Kylväjänkuja 8
Urheilu-Tenhunen, Keskuskatu 7

Pietarsaari

JTB Marin, www.jtb-marin.fi
Wikro Systems

Pori

EräPori, Teljänkatu 10, www.erapori.com
Scandinavian Outdoor, Yrjönkatu 8, www.scandinavianoutdoor.fi

Porvoo

K-Rauta Porvoo
Kellosepänliike Karvonen, Piispankatu, www.kultaaon.com

Raisio

AD-Turku, Kuloistentie 3, www.ad-turku.fi
K-Rauta Kuninkoja, Itäniityntie 9, http://www.k-rauta.fi/kaupat/kuninkoja

Ratasjärventie 2

Tuomaan Tupa, Juoksenki, www.tuomaantupa.fi

Rauma

Sissos, Sahankatu 2, www.sissos.fi

Rautia

Rautia Kerava, Alikeravantie 30, www.rautia.fi

Riihimäki

Eräkontti, Kinturinkuja 4, www.erakontti.fi

Salo

Kello ja Kulta Plaza, Turuntie 10, www.kellojokinen.fi
Scandinavian Outdoor, Vilhonkatu 11 -13, www.scandinavianoutdoor.fi

Sastamala

Kello-Optiikka Nyyssönen Oy, Onkiniemenkatu 11, http://www.nyyssonen.fi/

Somero

Someron Kalastustarvike, Ahomäenpolku 4, www.someronkalastustarvike.fi
Someron Kello ja Kihla-Aitta, Joensuuntie 16, www.kellojakihla-aitta.fi

Sotkamo

Ajankulma, Kainuuntie 24, www.ajankulma.fi

Tammisaari

Tammilukko, Kuninkaankatu 3

Tampere

Scandinavian Outdoor, Pyhäjärvenkatu 5 , www.scandinavianoutdoor.fi
Sportia-Pekka, Harjuntausta 5, www.sportia-pekka.fi
US Eagle Oy, Näsilinnankatu 28, www.us-eagle.fi

Turku

Kello ja Kultaliike Teppo Lampi, Sibeliuksenkatu 7, http://www.kelloliikelampi.fi/
Kulta- ja Kelloliike Suominen, Yliopistonkatu 24
Scandinavian Outdoor, Läntinen Pitkäkatu 13, www.scandinavianoutdoor.fi
Scandinavian Outdoor Outlet, Kuninkojankaari 1, www.scandinavianoutdoor.fi

Tuuri

Keskisen Kello, www.keskisenkello.fi

Vaasa

Kurre Erä ja Kalastus, Pitkäkatu 44, www.kurre.fi

Vantaa

Aleksin Kultahuone, Maakotkantie 19 Korson S-Market
Scandinavian Outdoor, Nilsaksenpolku 2, www.scandinavianoutdoor.fi
Suutarikeskus, Jumbo, Kauppakeskus Jumbo, www.suutarikeskus.com

Viitasaari

Kelloseppä Antti Rastas

Ketjuliikkeet

K-Rauta, www.k-rauta.fi
Motonet, www.motonet.fi
Partioaitta, www.partioaitta.fi
Prisma, www.prisma.fi

Espoo

Prisma Sello, www.prisma.fi

Helsinki

Prisma Itäkeskus, www.prisma.fi
Prisma Kannelmäki, www.prisma.fi
Stockmann Hgin tavaratalo, www.stockmann.com

Hämeenlinna

Prisma Hämeenlinna, www.prisma.fi

Ii

J. Kärkkäinen Oy, Sorosentie 2, http://www.karkkainen.fi/

Joensuu

Prisma Joensuu, www.prisma.fi

Jyväskylä

Prisma Keljo Jkylä, www.prisma.fi
Prisma Palokka Jkylä, www.prisma.fi
Prisma Seppälä Jkylä, www.prisma.fi

Järvenpää

Prisma Järvenpää, www.prisma.fi

Kajaani

Prisma Kajaani, www.prisma.fi

Kokkola

Prisma Kokkola, www.prisma.fi

Kotka

Prisma Kotka, www.prisma.fi

Kouvola

Prisma Kouvola, Tommolankatu 9, www.prisma.fi

Kuopio

Prisma Kuopio, www.prisma.fi

Lahti

J. Kärkkäinen Oy, Pasaasi 2, Renkomäki, www.karkkainen.fi
Prisma Lahti, www.prisma.fi

Lappeenranta

Prisma Lappeenranta, www.prisma.fi

Oulu

J. Kärkkäinen Oy, Alasintie 12, www.karkkainen.fi
Prisma Oulu, www.prisma.fi

Pori

Prisma Pori, www.prisma.fi

Raisio

Prisma Mylly, www.prisma.fi

Riihimäki

Prisma Riihimäki, www.prisma.fi

Rovaniemi

Prisma Rovaniemi, www.prisma.fi

Seinäjoki

Prisma Hyllykallio, Hyllykalliontie 2, www.prisma.fi

Tampere

Prisma Lielahti Tre, www.prisma.fi
Prisma Tampere, www.prisma.fi

Turku

Prisma Itäharju Turku, www.prisma.fi

Vaasa

Prisma Vaasa, www.prisma.fi

Vantaa

Prisma Jumbo Vantaa, www.prisma.fi

Ylivieska

J. Kärkkäinen Oy, Ollilanojankatu 2, www.karkkainen.fi
Prisma Ylivieska, www.prisma.fi

Web-kauppiaat

Adventra, www.adventra.fi
Best Gear, www.bestgear.fi
Eurofire, shop.eurofire.fi
Jasmi, www.jasmi.net
Lohenette, www.lohenette.fi
Lumenex, www.lumenex.fi
Marinea, www.navigointi.fi
Netrauta, www.netrauta.fi
Partioaitta, www.partioaitta.fi
Pro Gear, www.progear.net
Retkelle.com, www.retkelle.com
Sissos, www.sissos.fi
Starlex, www.starlex.fi
T-Safe, kauppa.t-safe.fi
Taloon.com, www.taloon.com
The Ten Essentials Oy, www.thetenessentials.com
Ulkoilukauppa, www.ulkoilukauppa.com
Ultima Thule, www.ultimathule.fi
Valovirrat, www.valovirrat.fi
Varuste.net, www.varuste.net
Veitsikauppa.fi, www.veitsikauppa.fi
Veitsikauppa.fi, www.veitsikauppa.fi
Verkkokauppa.com, www.verkkokauppa.com

Lappeenranta

PRM-Trade Oy, www.lamnia.com

Tuusula

Matkavaruste, Haukantie 5, www.matkavaruste.fi